SQLDay 2016

Konferencja SQLDay ma już długą historie. Konferencja ta jest organizowana po raz 8 przez stowarzyszenie PLSSUG.
Co roku traktowana jest jak święto użytkowników platformy danych i rozwiązań Business Intelligence w rozwiązaniach Microsoft. W tym roku poza trzema ścieżkami stricte technologicznymi, pojawiła się nowa ścieżka dedykowana dla ludzi biznesu, menadżerów i analityków.
Na niej będzie można zobaczyć zastosowania rozwiązań platformy danych, analityki, ciekawe przykłady wdrożeń.
Nasza obecność na konferencji będzie bardzo intensywna. Po pierwsze będziemy sponsorem konferencji, po drugie po raz pierwszy zaprezentujemy markę "Data Scientist as a Service", która startuje jesienią tego roku, a po trzecie nasz Senior Architekt, Microsoft Data Platform MVP - Łukasz Grala, będzie miał wiele wystąpień.

Pierwsze to warsztaty o Big Data Analytics, a na nich przegląd rozwiązań Big Data dostępnych na platformie Azure. Będzie więc i o Hadoop, Spark, Azure Stream Analytics, Azure Data Lake i Azure Machine Learning.

Drugie to sesja na ścieżce biznesowej dotycząca Zaawansowanej analityki. Łukasz przedstawi na niej czym jest analiza danych, co oznacza Predictive Analytics, a co Prescriptive Analytics. Z caą pewnością dojdzie do sztucznej inteligencji i zastosowań kongiwstyki w analityce, dzięki którym organizacja może być innowacyjna i budować przewagę rynkową.

Trzecie wystąpienie to sesja na ścieżce Business Intelligence. Będzie to zaawansowana sesja o Azure Data Lake i języku U-SQL. Poruszone będą wątki optymalizacji przetwarzania dużych wolumenów danych typu Big Data na platformie Azure przy użyciu ADL i języka U-SQL.

Czwarte wystąpienie to sesja o języku R, a dokładnie o jego możliwościach pod względem wizualizacji danych.

Zapraszamy i do zobaczenia na SQLDay 2016 we Wrocławiu.

Comments are closed.